Start
Portfolio

Statscore Live

Klient

Statscore jest jedną z wiodących firm w zakresie dostarczania rozwiązań IT dla branży sportowej. Działa na rynku światowym, a do ich klientów należą federacje sportowe, media oraz firmy bukmacherskie. 

TeamsLeagueCol - Statscore Live - Desktop - Zeplin.png


Co zrobiliśmy

Nasza współpraca z firmą Statscore bardzo mocno się rozwija od kilku lat. Aktualnie pracujemy nad nowym produktem firmy o nazwie Statscore Live, który ma m.in pokazać co jesteśmy w stanie zrobić dzięki danym dostarczanym przez firmę. Powyższy projekt ma być świeżym podejściem do tego jak możemy śledzić nasze ulubione zespoły i piłkarzy. Cały development projektu został podzielony na kilka etapów.

Belgia - Polska   Liga Narodów UEFA   Statscore Live.png


Aplikacja PWA

Z racji na duży nacisk na możliwie szybkie dostarczenie wersji mobilnej aplikacji pierwszym etapem było przygotowanie aplikacji PWA (Progressive Web App). To podejście charakteryzuje się bardzo szybkim developmentem, którego wynikiem ma być strona internetowa imitująca swoim zachowaniem normalną aplikację mobilną. Dzięki takiemu rozwiązaniu, byliśmy w stanie w bardzo szybkim czasie dostarczyć kompletny produkt, który był dostępny dla systemów Android, iOS oraz dla zwykłych użytkowników www przez przeglądarkę. 

MatchStatistics - Statscore Live - Mobile - Zeplin.png

TeamSquad - Statscore Live - Mobile - Zeplin.png

CreatorInitial - Statscore Live - Mobile - Zeplin (1).png


Wersja WWW

Zakończenie pierwszej wersji mobilnej zapoczątkowało kolejny etap jakim było przygotowanie wersji przeglądarkowej dedykowanej dla ekranów komputerów. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii takich jak GraphQL czy Hasura, dostarczyliśmy w pełni działającą aplikację, która zapewnia dane na żywo dla spotkań piłkarskich z całego świata.

Team 1024 - Statscore Live - Desktop - Zeplin.png


Aplikacja mobilna (natywna)

Rozwiązanie od którego zaczęliśmy (PWA), mimo wielu zalet jakimi jest czas developmentu, ograniczenie kosztów, szybkie zwalidowanie pomysłu, ma również wady. Powyższe rozwiązanie nie pozwala na dodanie tego typu aplikacji do sklepów Google Play i AppStore, oraz ma ograniczenia w postaci powiadomień Push na iOS. Razem z klientem postanowiliśmy, aby kolejnym krokiem było przygotowanie aplikacji mobilnych z wykorzystaniem ReactNative. Dzięki temu, że cała aplikacja była przygotowana w React.js, migracja odbyła się bardzo płynnie i bezboleśnie, a kibice mogą się cieszyć nowymi rozwiązaniami na rynku aplikacji sportowych.

Statscore Live - Mobile - Zeplin.png


Integracja API

Sercem całej aplikacji są oczywiście dane otrzymywane od API Statscore. Przygotowaliśmy pełną integrację z API, a w ramach naszej pracy stworzyliśmy dla Statscore oficjalną bibliotekę dedykowaną dla języka Ruby, którą mogą oferować swoim klientom.


Technologie i integracje

Frontend: React.js, Next.js

Backend: Ruby, Ruby on Rails, PostgreSQL, GraphQL, Hasura

Integracje: Statscore API, Facebook, Google, Apple, Firebase, Contentful API

Podsumowanie

Nasza współpraca cały czas trwa, a pomysły na rozwój produktu się nie kończą. Mocno kibicujemy, aby Statscore Live stał się czołowym graczem na rynku aplikacji piłkarskich!

Statscore Live

Wyniki na żywo w nowej odsłonie. Śledź swoje ulubione drużyny i piłkarzy w wygodny sposób.

Zobacz online

Kategoria

Sport ⚽️

Technologie

RubyReact

Usługi

Web Development
Mobile Development
Project Management
Quality Assurance

Ready to start cooperation?

Let's talk about the needs of your company. Leave us a message and we will reply to it as soon as possible.

Dotted Map