Start
Portfolio

Mainbox

Klient

MainBox jest to jeden z dwóch naszych projektów, które realizowaliśmy dla naszego klienta IteCom - zobacz też Przepisomat. Jest to autorska platforma sklepowa zintegrowana z urządzeniami paczkowymi wyprodukowanymi przez firmę. Dzięki naszym algorytmom system sam dobiera odpowiednie rozmiary i rodzaje (suche, chłodne, mrożone) skrytek dostosowane do zamówienia kupującego. Cały projekt składał się z kilku niezależnych systemów opisanych poniżej.

1.png


Platforma sklepowa

Kluczowym elementem dla całości systemu było przygotowanie autorskiej platformy sklepowej. Jest to typowy sklep internetowy, ale mocno rozbudowany pod kątem wielu lokalizacji i różnych sklepów. Proces zakupowy jest podzielony na kilka etapów, gdzie klient może jako formę “dostawy” wybrać urządzenie paczkowe MainBox i odebrać swoje zakupy w dogodnym terminie bez wchodzenia do sklepu.


Aplikacja mobilna dla kupujących

Dla ułatwienia procesu odbioru zakupów stworzyliśmy aplikację mobilną napisaną w ReactNative. Pozwala ona na wygodne odbieranie zakupów z urządzenia bez wpisywania zbędnych kodów lub skanowania kodów QR. Cały proces opiera się o lokalizację GPS użytkownika i zdalne otwieranie przypisanych skrytek.

1.webp

2.webp

3.webp


Panel administracyjny

Bardzo dużym elementem projektu jest rozbudowany panel administracyjny. Pozwala on na zarządzanie asortymentem, sklepami, użytkownikami oraz oczywiście urządzeniami MainBox. Jest to narzędzie pracy całego zespołu koordynującego działanie platformy. 


Integracja z urządzeniami 

Wyzwaniem przy tym projekcie było dla nas zintegrowanie się z urządzeniami MainBox. Z racji na to, że jest to autorski projekt klienta, całkowicie tworzony w jego fabryce musieliśmy ściśle współpracować z elektronikami, aby w pełni wykorzystać potencjał wbudowanych czujników. Finalnie nasz system autonomicznie zarządza maszynami, monitoruje ich temperature (każdej skrytki!), uruchamia wiatraki, chłodzenie i dba o zachowanie ciągu chłodniczego. Każda anomalia jest odnotowywana i raportowana do administracji.


Technologie i integracje

Frontend: HTMLJavaScript

Backend: Ruby, Ruby on Rails, PostgreSQL

Mobile: RactNative

Integracje: SerwerSMS, MainBox APIPodsumowanie

Tworzenie platformy MainBox było dla nas ciekawym doświadczeniem, a w kilku obszarach okazją do nauki. Mimo bardzo dużego skomplikowania projektu i poradziliśmy sobie w 100% a kolejne urządzenia powoli pojawiają się w kolejnych miastach w Polsce.

Mainbox

Mainbox - urządzenia paczkowe z platformą sklepową

Zobacz online

Kategoria

E-commerce 🛒

Usługi

Web Development
Mobile Development
Project Management
Quality Assurance

Ready to start cooperation?

Let's talk about the needs of your company. Leave us a message and we will reply to it as soon as possible.

Dotted Map