Systemy MES

Porozmawiaj z naszym ekpertem
KONTAKT

Jedną z najważniejszych kwestii dla przedsiębiorstwa produkcyjnego jest optymalne wykorzystanie zasobów. Efektywnie prosperująca firma, która dobrze planuje proces produkcyjny może liczyć na uzyskanie lepszego wyniku ekonomicznego. W ReasonApps stawiamy na nowoczesne rozwiązania, które pomogą osiągnąć wyznaczone cele biznesowe. Dostarczamy indywidualnie dopasowane systemy MES, które są receptą na prawidłową optymalizację procesów produkcyjnych oraz ich kompleksowe monitorowanie.

Korzyści z wdrożenia dedykowanych systemów MES


O zaletach wprowadzenia programu do zarządzania produkcją przekonało się już wiele firm, które zaobserwowały lepsze zarządzanie wydajnością produkcji. Kluczowe wskaźniki KPI mogą być wyliczane z dużym opóźnieniem, co może powodować straty ekonomiczne. Dedykowane programy MES w pełni automatyzują zbieranie danych i pomagają wyliczyć wiarygodne współczynniki. System MES są dużym wsparciem w procesie decyzyjnym, obejmującym planowanie działań produkcyjnych, a umiejętne wykorzystanie danych pozwala w znaczący sposób poprawić efektywność przedsiębiorstwa i wydajność procesów wytwórczych.

Jednak to nie jedyne korzyści dla Twojej firmy. Dane dotyczące wykorzystywanych i dostępnych zasobów firmy pozwalają dostrzec nie w pełni wykorzystane moce przerobowe maszyn i pracowników. Ponadto można z łatwością uzyskać informacje zwrotne, co pozwala na podejmowanie właściwych decyzji i szybką reakcję na nieprawidłowości pojawiające się w czasie działań produkcyjnych.

Jakie jeszcze korzyści uzyskasz wdrażając system MES?


Wzrost produktywności Jest to wynik lepszego zarządzania procesem produkcji.
Redukcja kosztów Dzięki systemowi MES można z łatwością obliczyć koszty związane z produkcją.
Wykorzystanie zdolności produkcji Efektywniejsze zarządzanie zleceniami oraz czasem pracy operatorów pozwala na zwiększenie wykorzystanie mocy produkcyjnych.
Wzrost OEE Ogólna wydajność parku produkcyjnego wzrasta za sprawą ciągłego monitoringu maszyn i krótszych przestojów.

Chcesz się dowiedzieć jaki system może usprawnić pracę Twojej firmy?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Najważniejsze funkcjonalności programu do zarządzania produkcją


System realizacji produkcji składa się z kilku elementów, które zbierają i przetwarzają informacje z maszyn, aby były klarowne i użyteczne dla kierowników produkcji, operatorów maszyn, jak i całego zakładu. Podstawowe elementy systemu MES to serwer z bazą danych, elementy automatyki (np. sterowniki), urządzenia końcowe, które łączą się z maszynami i serwerem, a następnie przekazują dane. Za pomocą urządzeń końcowych pracownicy mogą odczytywać, przetwarzać i wprowadzać dane. Oprogramowanie użytkownika ma odpowiedni interfejs oraz wyróżnia się prostą obsługą.

Program do zarządzania produkcją jest przejrzysty i intuicyjny. Pozwala na badanie rzeczywistego czasu pracy maszyn, monitorowanie i wizualizację produkcji w czasie rzeczywistym, wykrywanie przestojów, zbieranie informacji o odstępstwach jakościowych produktów, wyliczanie wskaźników OEF dla maszyn, planowanie kolejności wykonania zleceń produkcyjnych, zarządzanie obiegiem dokumentów oraz automatyczne generowanie raportów. To tylko część funkcjonalności, jakie posiadają nasze dedykowane systemy MES. Przede wszystkim są one indywidualnie dobierane do specyfiki firmy oraz wymagań.

Rozwiązania na miarę potrzeb


ReasonApps kompleksowo realizuje wdrożenia systemów MES. We wdrożeniach wykorzystujemy całe spektrum rozwiązań w zależności od Twoich potrzeb. Kluczowym elementem pracy jest analiza działań przedsiębiorstwa produkcyjnego i konsultacje na każdym etapie tworzenia koncepcji. Dedykowane systemy MES charakteryzują się łatwością w obsłudze, nasi specjaliści po wdrożeniu programu przeprowadzą niezbędne szkolenia, które pozwolą na biegłe opanowanie nowego systemu.

Zaufaj naszemu doświadczeniu


Doświadczenie pracowników ReasonApps w wielu dziedzinach i branżach pozwala nam na dobór optymalnego rozwiązania, adekwatnego do Twoich potrzeb. System realizacji produkcji zawsze jest „szyty na miarę”, co pozwala na spełnienie wszelkich oczekiwań w ramach szerokich możliwości oprogramowania. Wypełnij formularz kontaktowy i zapytaj o najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.

Kontakt

Logo footer

ReasonApps
ul. Kapelanka 12
30-347 Kraków

T: 518 608 578

M: kontakt@reasonapps.pl